Jste vlastníky větších prostor, ve kterých vám běžné topení nestačí? Vlastníte halu nebo větší párty stan či terasu v restauraci? Lámete si hlavu nad tím, jak prostory vytopíte? Už jste se zamysleli nad plynovými infrazářičemi? Pokud ne, pak je určitě vezměte v potaz, jejich výhody jsou totiž nesporné.

Infrazářiče se instalují do výšky pod strop, a proto nezabírají žádné místo na podlaze a zároveň nehrozí popálení při převrhnutí. Nespornou výhodou je ono sálavé teplo proudící z nich.

Sálavá topidla jsou relativní novinka, ale zásadní rozdíl je v principu jejich vytápění. Zatímco přímotop ohřívá vzduch, který stoupá vzhůru a postupně se ohřívá celá místnost a od toho vzduchu se teprve ohřívají zdi, sálavé vytápění funguje úplně jinak. Lze říct, že funguje na principu slunce. Sálavé teplo totiž ohřívá předměty, lidi, zdi, ale neohřívá vzduch. Právě díky tomu, že se neohřívá vzduch, nevznikají ztráty ve vytápění.

Plynové infrazářiče jsou přímo napojeny na pevný rozvod plynu, a tak nemusíte neustále měnit propanové bomby. Nezpůsobují žádné víření prachu a vzduchu a fungují tiše, jako by tam ani nebyly. V porovnaní s teplovzdušným nebo teplovodním vytápěním dosahují úspory až 50% nákladů.

Instalaci těch menší typů pravděpodobně s trochou šikovnosti zvládnete sami, avšak při manipulaci dbejte na bezpečnost práce. Samozřejmostí jsou vhodné pracovní oděvy, i přesto, že dnešní pracovní oděvy jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů, snadno seženete i cenově výhodné produkty. Společnost ADET s.r.o. nabízí výhradně kvalitní pracovní oděvy a přitom myslí na vaši peněženku.

V případě, že hodláte instalovat do prostor infrazářiče větších rozměrů a navíc do velké výšky, pak už tuto práci svěřte odborníkům. K tomu, abyste mohli velké a těžké infrazářiče zavěsit pod strop, tak aby nedošlo k neštěstí je třeba mnoha výpočtů a dost možná i speciálních plošinových vah, které vlastní jen odborné firmy.

Technologické plošinové elektronické váhy se vyznačují robustní konstrukcí a výškově nastavitelnými nožičkami. Díky nim lze vypočíst, zda stropní konstrukce unese váhu infrazářičů a kde je nejlépe je umístit.