Nejlepší lokality na pronájem bytů v Praze

bydleni v praze

Chcete žít v Praze a chcete si její historickou atmosféru vychutnávat každý den svého života? Pak se jistě ohlížíte po těch nejlepších lokalitách. Chcete-li se každý den kochat pohledem na historické domy, čisté ulice a útulné kavárny plné lidí, pak je pro vás tou nejvhodnější variantou bydlení na Malé Straně.

Historie čtvrti

Na Malé Straně, původně na Malém Městě se žije již od 10. století. Ve 13. století zde byla vytvořena základní síť dnešních ulic a náměstí a významná výstavba probíhala v dobách renesance a baroka. Je zde k nalezení obrovské množství turisticky významných míst. Malá Strana je zároveň sídlem vlády a parlamentu České republiky a sídlí zde i mnohá ministerstva a velvyslanectví. Významnými osobnostmi se to tu jen hemží. Čtvrť totiž byla od nepaměti velice oblíbená mezi umělci, vědci a politiky. Je zde výtečné dopravní spojení, které je zajištěno jak tramvajovými linkami, tak stanicí metra A.

Dobře se tu bude žít každému, kdo umí ocenit historické kouzlo Prahy. Spokojeni zde budou nejen ti s uměleckou duší, ale i ti, kdo potřebují reprezentativní byt v centru města. Je to skvělé místo pro lidi, co se rádi baví a jí. Nouze tu není ani o parky určené pro relaxaci.

Začněte s pronájmem

Jelikož bydlení na Malé Straně patří k těm dražším, je lepší nejprve bydlení vyzkoušet, tedy najít si pronájem.

Pronájmy jsou zde k nalezení nejčastěji v bytech po rekonstrukci v historických domech. Nabídka je ale i přesto velmi pestrá. Zázemí tu najdou jak podnikatelé, kteří potřebují ubytování pro své hosty, tak rodiny s dětmi, či samotné páry. Pronájmy bytu na Malé Straně lze najít dokonce i v domech z 15. století s úžasným geniem loci. Průměrné ceny za pronájem v této čtvrti se pohybují za 254 Kč/m2. Lze zde najít jak malé garsonky, tak prostorné moderní loftové či mezonetové byty.

Abyste našli to pravé bydlení, svěřte své požadavky Homesweethome, ti se v této lokalitě dobře vyznají a doporučí Vám to pravé bydlení přesně podle Vašich přání.

Komentáře

  • A co když nechci pronájem ale chci si koupit dům v Praze. Jaká lokalita je pro to nejvhodnější?

  • Já bydlím v Praze 9 a neměnila bych. Určitě bych nechtěla bydlet v centru. Znám do dobře Prahu 8 i 9 myslím, že tam je to asi tak nejlepší.

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain