Žijete ve starším domě a jeho stáří se začíná projevovat na kvalitě žití? Zvažujete, že jej prodáte, ale s plísněmi na zdi to moc nejde? Nezapomeňte, že v čím lepším stavu dům při prodeji bude, tím dráž jej můžete prodat. O energetickém štítku ani nemluvě, pokud nechcete, aby dům spadal do jedné z nižších skupin, pak je třeba pustit se do renovace.

Nemáme na mysli rekonstrukci se vším všudy, tedy s výměnou střechy, oken, podlah apod. Do toho se sami raději nepouštějte. Vámi provedená rekonstrukce novému majiteli nemusí líbit a investice do ni se vám při prodeji nevrátí. Bohatě postačí, když zbavíte dům plísní, vyčistíte jej, vymalujete a uklidíte. Rázem tak dům bude vypadat útulněji a stoupne na ceně. Rekonstrukci, ať si raději udělá nový majitel podle svých představ.

Nejlepší bude začít od drobných úprav, jakými jsou třeba díry ve zdech, chybějící lišty na podlaze apod. Tyto malé úpravy zvládnete hravě i sami. Stačí mít k ruce kvalitní nářadí značky Sparky, které je na běžné domácí práce v domácnosti jako ušité.

Jakmile dotáhnete tyto nedodělky, můžete se pustit do dalšího boje. Pokud máte v domě problém s nadměrnou vlhkostí, je třeba hned zakročit. S bojem s vlhkostí vám pomohou odvhlčovače. Výsledek se nedostaví ze dne na den, ale čím dříve jej začnete užívat, tím dříve vlhkost vyženete. Odvhlčovač je skvělá investice, zajistí totiž optimální vlhkost v místnostech a vlhkost a případné plísně se dají na ústup.

Pak stačí skvrny po nich vyčistit čistícím prostředkem na plísně a místnost nově vymalovat. Nepoznáte, že by tam kdy tmavé nevzhledné fleky byly

I takové drobné úpravy interiéru spolknou nemalé finance. Co dělat, když vám rozpočet nedovoluje ani to, pustit se do vymalování? Obraťte se na quatropozicky.sk. Nemusíte dokládat, na co půjčku potřebujete a zároveň se jedná o prověřenou půjčku. Quatro půjčky jsou stejně výhodné jako ty v bance, protože spadají do téže bankovní skupiny. Půjčku navíc můžete získat zcela bez poplatků a za cokoli si za ni koupíte, z ceny nákupu vám vrátí 5% zpět. Největší výhoda spočívá v tom, že Quatro půjčku získáte online z pohodlí domova. Jakmile dům zrenovujete a prodáte, peníze vrátíte a máte po všech starostech.