Mnozí lidé musí za prací dojíždět, a to nejen do vedlejšího města. Často se jsme nuceni cestovat přes celou republiku a někdy i mimo ni. Přibývá těch, kteří za prací musí cestovat do sousedního Slovenska. Taky jste jedním z nich?

Pokud je práce dlouhodobá, možná jste už přemýšleli o koupi nemovitosti právě v místě práce. Proč ne, jedná se o logický krok. Nájem si tam stejně musíte platit, a tak budete financovat své vlastní bydlení. Pokud byste náhodou v práci skončili a vrátili se do Čech, nemovitost lze vždy pronajímat či prodat.

Není dům jako dům

Dobrý dům musí vytvářet pocit domova a musí poskytovat radost z bydlení. To platí i v případě, že se máte v takovém místě zdržovat jen přes týden a o víkendu se vracet do Čech za rodinou i známými. Proto si při bydlení dejte záležet a bedlivě porovnejte nabídky.

Nejčastěji jsme nuceni stěhovat se do hlavního města Bratislavy. To je velká výhoda, protože Bratislava jakožto metropole nabízí velký výběr nemovitostí a my se ve výběru nemusíme příliš omezovat. Ať hledáte byt se zahrádkou nebo bez ni, ve starším domě, či v novostavbě jistě jistě si vyberete na správně.

Vybírejte hlavou

Samozřejmě je důležité cítit se v domě dobře. Při výběru ale zohledněte i to, jaká je v místě občanská vybavenost, zda třeba budete mít, kam zajít nakoupit či jak je to daleko na zastávku MHD. Pokud mate náročné zaměstnání, jistě uvítáte i klidné prostředí a možnost vyjít někam do zeleně a načerpat nové síly. Abyste nevydělávali jen na bydlení, zajímejte se i o ceny za energie, společenství vlastníků, bytové fondy a jiné prvnímu pohledu skryté poplatky.

Abyste se cítiti bezpečně

Ačkoli se Vám to může zdát na první pohled nedůležité, bydlení vybírejte kromě občanské vybavenosti a okolního prostředí i podle veřejného osvětlení. O to vice, pokud Vám není lhostejná ekologie, a Vy se chcete ve svém novém bydlišti cítit dobře a bezpečně i po setmění. Pak by Vás kromě jiného měly zajímat projekty či sídliště, které jsou osvětlené veřejným led osvětlením.

Taková osvětlení nabízí společnost ECO-LOGIC s.r.o. a je zárukou vysoké kvality. Projekty, zabývající se modernizací veřejného osvětlení potřebují vysoce sofistikované a zodpovědné řešení, které musí splňovat všechny normy, které v konečném důsledku vytvářejí příjemnou večerní a noční atmosféru města či obce.