Žijete v panelovém domě a ten začíná dosluhovat? Jak jste si mohli všimnout ve svém okolí, stále víc a víc panelových budov pocházejících z dob socialismu se začíná nacházet v havarijním stavu. Na domech se obvykle začínají objevovat systémové poruchy a je třeba vyměnit technické zařízení. To je však jen začátek, pak přijde vyúčtování a vlastníci bytů se nestačí divit, kolik je potřeba platit.

 

Pokud chcete, aby dům, ve kterém žijete, splňoval alespoň trochu požadavky moderního bydlení, a vy jste netopili jak se říká pánubohu do oken, je třeba začít v domě jednat a konat.

Fasáda

Zateplování budov a s tím spojená regulace vytápění je především opatřením na snižování nákladů. Zateplení s sebou nese i další výhody, kterými můžete před ostatními vlastníky argumentovat.

Zlepší se fyzický stav budovy, zvýší se komfort bydlení, prodloužíte její životnost a v neposlední řadě, zvýšíte její tržní hodnotu.

Chcete-li se o zateplení budovy a o její kompletní obnově dozvědět více klikněte sem.

Střecha

Rozhodně neopomíjejte na střechu, ta je totiž nejvíce namáhanou části konstrukce domu. I když po celá léta chránila budovu před povětrnostními vlivy a to se na ni velmi podepsalo, kvalitní a dobrou rekonstrukcí je možné vrátit ji hydroizolační funkci. Nejlepší kombinací na zateplení ploché střechy je výběr kvalifikované firmy se zkušenostmi a kombinace vhodných materiálů. Zateplení Vaší střechy od firmy PS STAVBY s.r.o. Vaší střeše vrátí vlastnosti, které se od ní očekávají.

Okna

Součástí modernizace a zkomfortnění bytu a budovy je samozřejmě i výměna plastových oken. Ať se o ty původní staráte sebelépe, určitě se najde malá skulinka, kterou Vám profukuje a vznikají tak tepelné ztráty.

Je samozřejmostí, že výměna či rekonstrukce oken musí korespondovat s celkovým charakterem domu. Měli byste mít na paměti, že okna jsou výrazným architektonickým prvkem. Proto by svou velikostí, volbou materiálu i barvou rámů měla odpovídat celkové koncepci domu.

Ať už se rozhodnete pro plastová nebo dřevěná okna, Cedera je správná volba Vašeho partnera. Firma Cedera s.r.o. se specializuje na dodávky plastových oken, dřevěných eurooken i dveří. Bohaté zkušenosti mají i s rekonstrukcemi budov, a proto jim můžete důvěřovat.