Už delší dobu si ukládáte úspory stranou na své stavební spoření a plánujete, že si díky němu jednou pořídíte něco hodnotného? Možností, jak použít naspořené peníze, je samozřejmě mnoho, jednou z přitažlivých a zároveň praktických variant, je ale inspirovat se jeho názvem, a vložit je do zvelebení našeho bydlení.

Pokud chceme, aby se nám zainvestované úpravy bydlení také vrátily a nelahodily jen oku, ideální je, pokud se přednostně pustíme do inovací souvisejících s energiemi a možnými úsporami za teplo. Dnes existuje celá řada možností, jak modernizovat způsob vytápění, tak abychom uspořili a zároveň nezatěžovali přírodu.

Bohužel, i když jsme spořili několik let, ne vždy máme na plánované úpravy dostatek peněz. A přitom částka investovaná do změny způsobu vytápění se nám bohatě vrátí. Třeba taková panely na solární pohon, které nám spolehlivě vytopí celý dům, a my se můžeme rozloučit s nákladným vytápěním uhlím, dřívím či jiným otopem.

Ke krytí výdajů můžeme použít úvěr ze stavebního spoření, který je speciálně ušitý na míru právě pro financování potřeb souvisejících s bytovými potřebami. A to i daňově, protože si díky němu budeme moci snížit daně.

Úvěr ze stavebního spoření nejčastěji čerpáme u stavební spořitelny, kde máme své peníze naspořeny, a to pokud jsme splnili dostatečný počet let spoření a hodnoty úložky, tedy toho, co již máme naspořeno. Výhodou tohoto úvěru je především nižší úrok i splátka, na rozdíl od překlenovacího úvěru ze stavebního spoření, který slouží do doby, než dosáhneme na úvěr běžný.